Metoda ekstrakcyjna to jedna z metod prania tapicerki. Jest ona nazwana także metodą natryskowo-ssącą. Dzięki niej możliwe jest dogłębne i niezwykle precyzyjne wypranie tapicerki – zarówno meblowej, jak i dywanów. W naszej firmie wykorzystujemy właśnie tę metodę, gdyż jest ona naszym zdaniem niezawodna. Metoda ekstrakcyjna polega na rozpyleniu nad tkaniną roztworu wody wraz ze środkiem czyszczącym, a następnie jego odessaniu. Dokładne odessanie roztworu jest niezbędne, aby zapobiec powstaniu późniejszych zacieków.

Metoda ekstrakcyjna składa się z kilku etapów:

  1. Odkurzenie powierzchni, która podlegać będzie czyszczeniu.
  2. Punktowe odplamianie plam, które mogą być trudne w usunięciu.
  3. Rozpuszczenie brudu za pomocą prespray’u – środek chemiczny.
  4. Wypłukanie tkaniny i usunięcie brudu przy zastosowaniu odkurzacza ekstrakcyjnego.

Kluczowym elementem w praniu metodą ekstrakcyjną jest odpowiednie ciśnienie natryskiwania – im większe, tym skuteczniej odbywa się proces wypłukiwania brudu z tkaniny fotela, czy narożnika. Obok odpowiedniego ciśnienia natryskiwania równie ważne jest podciśnienie ssące. Jest to siła z jaką silnik urządzenia jest w stanie odciągnąć wodę z pranej tkaniny. Im większa, tym szybciej pozbywamy się wody z mebla oraz eliminujemy ryzyko powstania późniejszych zacieków. Realizacja powyższych kryteriów, a więc skuteczne pranie tapicerki, jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu piorącego – my zaufaliśmy sprawdzonej włoskiej marce Santoemma Sabrina. Ciśnienie natryskiwania tego urządzenia wynosi aż 4 Bar, zaś podciśnienie ssące 300 mmH2!

Pranie tapicerki samochodowej, tapicerki meblowej, czy dywanów i wykładzin dzięki metodzie ekstrakcyjnej jest skuteczne. Nasi klienci są pewni, że dzięki tej metodzie i naszemu doświadczeniu ich tapicerka będzie czysta jak nigdy.