Ozonowanie samochodu, mieszkania, biura – czym tak naprawdę jest?

Ozon – nazywany „aktywnym tlenem”, to nic innego jak gaz, który posiada trzy atomy tlenu. Jest jednocześnie gazem niestabilnym – szybko przekształca się w tlen. Jego cechą jest szybkie utlenianie się. Ozon „spotykając się” z zanieczyszczeniami w powietrzu wchodzi z nimi w reakcję chemiczną powodując ich utlenianie. Niszczy tym samym wirusy, grzyby, pleśnie, bakterie, roztocza, jak i gwałtownie eliminuje wszelkie zapachy. Ozon jest najskuteczniejszym środkiem dezynfekującym! Należy jednak pamiętać, że ozon w dużym stężeniu jest toksyczny – warto zatem powierzyć ozonowanie profesjonalistom. Ozonowanie to wykorzystywanie reakcji chemicznej ozony, która wchodzi w działanie ze związkami organicznymi, które mają szkodliwy wpływ na ludzki organizm. Ozonować możemy wnętrze samochodu, mieszkanie, biuro, punkt usługowy – każdą zamkniętą przestrzeń.

Ozonowanie samochodu, mieszkania, czy biura odbywa się dzięki ozonatorowi, a więc generatorowi ozonu, który niszczy szkodliwe substancje w powietrzu. Dzięki ozonowaniu samochodu pozbywamy się zanieczyszczeń, jak i nieprzyjemnego zapachu będącego wynikiem chociażby palenia papierosów. Ozonować możemy klimatyzację, co ma na celu jej odgrzybienie.

Ozonowanie mieszkania, biura, czy innego pomieszczenia zamkniętego poza pozbyciem się wirusów, bakterii przyczynia się do eliminacji alergenów, które wywołują reakcje uczuleniowe. Dzięki regularnemu ozonowaniu zyskujemy świeże, czyste powietrze = mieszkanie, czy biuro stają się bezpieczne dla pracowników, dzieci, czy też ludzi starszych (lepsze oddychanie, eliminacja alergii, chorób górnych dróg oddechowych).

W przypadku ozonowania liczy się regularność, warto je przeprowadzać 2-3 razy w roku. Jest to kluczowe zwłaszcza obecnie, w dobie epidemii. Pamiętajmy, że dbając o jakość powietrza w pomieszczeniach, których przebywamy najczęściej, dbamy przede wszystkim o zdrowie nasze i naszych najbliższych.